Telnické sluníčko v zimě 2017

I v novém roce se v našem mateřském klubu scházíme pravidelně vždy ve středeční dopoledne, jak je tomu již zvykem. Hned v prvním lednovém týdnu jsme se s dětmi ještě na chvilku ohlédli za Vánocemi a mimo tradiční program tak ještě zopakovali natrénované koledy a pod stromečkem rozbalili drobnosti, které všem udělali očividně radost.

Letošní zima si i ve Sluníčku vyžádala zvýšenou nemocnost a tak se dvakrát muselo setkání zrušit. Mimo tyto výjimky se však těšíme hojnému počtu dětiček za doprovodu jejich maminek, někdy babiček a (ne)pravidelně i jednoho tatínka ;-) a povětšinou je malý sál Orlovny doslova „k prasknutí“.  Ani v tom šrumci nechybí dobrá nálada a spousta smíchu jak v organizované části programu, tak při volné zábavě.

Tradičně ani letos nechyběl maškarní bál, konal se 22. února a i přes deštivé počasí se na cestu k nám vydalo se svými ratolestmi 16 maminek. Všechny  vzaly přípravu kostýmů zodpovědně, takže to každému opravdu moc slušelo! Na našem improvizovaném tanečním place se tak ocitli například Karkulka, pirát, krteček, včelka, námořník, Minnie a Mickey Mouse, andílek, rytíř, motýlek… Obvyklý program byl zpestřen větším množstvím zábavných her a v závěru jsme se za hluku frkaček nechali zaplavit bublinami a nafukovacími balónky.

V zavedeném a osvědčeném duchu bude činnost mateřského klubu pokračovat až do konce školního roku. V rámci středečního setkávání nás v nejbližší době čeká např. trénink na besídku a pak již samotná besídka ke Dni matek. Telnické sluníčko připravuje i další akce, o nichž budete informováni.

 

Barbora Žáková

Telnické Sluníčko

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.