Beseda "Sourozenci bez soupeření"

„Dokonalost je nereálná, ale zdokonalování je možné.“

sourozenci.jpg (originál)

Snažíte se být zodpovědní, tolerantní a chápající rodiče?
Snažíte se vychovat děti spolupracující, ochotné, zdravě sebevědomé a vstřícné?
Čekáte miminko a nevíte si rady s tím, jak starší dítě připravit na příchod nového člena rodiny?
Zamýšlíte se nad tím, co je příčinou potyček mezi Vašimi dětmi?
Nevíte jak reagovat na dětské žalování?
Nechce se Vám stále být soudcem ve sporech Vašich dětí…

 

Na pátek 1.dubna pozvalo Telnické Sluníčko Ing. Elišku Vondráčkovou z brněnského Centra pro rodinu, aby se ujala vedení besedy s názvem Sourozenci bez soupeření. Pro přítomné maminky více dětí to bylo a je žhavé téma, s jehož praktickým řešením se v každodenních situacích denně střetávají.

V úvodu nás paní lektorka nechala vcítit se do role „odstrčeného“ staršího dítěte po narození mladšího sourozence pomocí emotivního příběhu, který nám pomohl pochopit, že pocity méněcennosti, žárlivosti, vzteku apod. jsou v tomto případě přirozené a oprávněné a je třeba k nim přistupovat s porozuměním a maximální empatií ze strany dospělých. Dále jsme získaly návodné body k řešení sourozeneckých „bojů“ o různé věci, pozice při hře apod. Zjistily jsme, že pro správný psychický vývoj dětí je dobré přistupovat k nim jako k jednotlivcům, kteří jsou jedineční, spíše než k „našim“- v ničem se nelišícím dětem.

Děkujeme vedení obce za finanční podporu  a už se těšíme na další přednášku s besedou na téma Povzbuzování a podpora (dětí).

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.