9.11.2014 - Lampionový průvod

Druhá listopadová neděle přímo vyzývala k odpolední procházce. Příroda se chystá k zimnímu spánku. Nádherně zbarvené listí opadává ze stromů, dny se nám krátí a do našich končin se pomalu vkrádá zimní čas. Světla ubývá a noci se prodlužují…

Do ulic Telnice v tento den vyrazilo na 80 dětí v doprovodu svých rodičů a prarodičů, aby si vyzkoušely svoje lampiony a lucerničky. Především však byli všichni zvědaví, zda k nám letos opět zavítá Martin na bílém koni.

Paní Honsová sice předpovídala, že se od svatého Martina sněhu nedočkáme, ale to nás neodradilo a čekání na svatého Martina se nám vyplatilo. Přijel za námi s plným pytlem bílých vloček, které rozdal mezi děti. V čele s Martinem jsme se vydali do průvodu Telnicí. Kromě světýlek zářila i spousta dětských očí. Světelný průvod doputoval až na kostelní nádvoří, kde se Martin setkal se svým starým kamarádem mnichem Sulpiciem. Mnich Sulpicius ani letos nezklamal a se svými žáky si pro nás připravil legendu o návštěvě svatého Martina v Martinicích. Na závěr se Martin rozdělil s dětmi o sladké perníčky a přislíbil, že k nám zase příští rok zavítá.

Svatý Martin měl velké srdce a nikdy se neváhal rozdělit i o to málo co měl. Ať i my dokážeme myslet na ty druhé, umíme se rozdělit a jsme světlem pro ty, kteří jej hledají.

Děkujeme všem malým i velkým, že přijali pozvání a přišli se pozdravit se svatým Martinem. Díky všem malým i velkým pomocníkům – hercům, pekařkám, zpěvákům… A také obci Telnici za finanční podporu.

Pěkně prožitý zimní čas vám přeje

Telnické sluníčko smile

 

 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting