Křeslo pro hosta - Mgr.Jan Špilar - 13.5.2011

spilar_bes.jpg (originál)

Pátek třináctého večer si mnohé dámy z Telnice a Sokolnic vyhradily k návštěvě besedy s Janem Špilarem, známým kadeřníkem a majitelem brněnského studia Střihoruký Edward.

Nevěděly jsme přesně, co máme očekávat, ale zprávy šířící se o něm v nás vzbudily očekávání, která se určitě více než naplnila. Ukázalo se, že pan Špilar je nejen špičkový kadeřník, ale také rozený vypravěč, vystudovaný mim, herec, teolog a jáhen. Možná se to zdá nesourodý popis profesí, ale kdo se s panem Špilarem setká, zjistí, že je to velice charismatický člověk, který velice vtipně a poutavě dokáže vyprávět jak historky ze svého maskérského působení v Národním divadle, tak i příběhy z oblasti starého japonského divadla, literatury, nebo práce s mládeží a mezilidských vztahů. Jako jáhen v církvi se zabývá i přípravou mladých lidí na manželství, a tak si mnohé z nás odnesly i jím komentovaný výtisk knihy „Sex začíná v kuchyni“. Ochotně odpovídal na naše otázky ohledně současných trendů v barvení vlasů, střihu a správné volby účesu pro daného člověka.

Když se už večer nachýlil a my jsme – ač nerady – propouštěly pana Špilara domů, prozradil nám na závěr, že ani on nevěděl přesně, co od tohoto večera má očekávat, a tedy že měl připravený i svůj kufřík s kadeřnickými pomůckami. To vyvolalo v sále náležité zděšení, protože jsme si uvědomily, o co jsme přišly! O praktickou ukázku práce špičkového kadeřníka na některé z nás! Ale nedalo se už nic dělat. Nezbývá, než pozvat pana Špilara někdy příště, možná na některé z jeho autorských divadelních představení a prodloužit program o kadeřnickou poradnu, anebo vyrazit do studia Střihoruký Edward.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.