Maškarní karneval - reportáž

Dne 11. 2. 2014 se pravidelné úterní setkání mateřského klubu Sluníčko změnilo v maškarní karneval, ve kterém se to hemžilo vílami, šaškem, zajíčkem, tygříkem, beruškou, motýlkem, Karkulkou, kominíčkem, kovbojem, klaunem, čerticí…

V průběhu karnevalu děti plnily šest úkolů. V prvním ukazovaly svoji kreativitu, když si musely dodělat dřevěný kolíček na bodovací kartičce. Poté se bodovací kartička stala lístkem na mašinku Tomáše, která všechny děti svezla. Mašinkou jsme dojely na kraj lesa, kde veverka Zrzečka neposbírala oříšky na podzim a teď v zimě má hlad. Děti jí všechny oříšky přinesly do košíčku, i když při cestě k němu musely kličkovat mezi stromy, skákat po kameních, přeskočit potůček a hlavně prolézt dlouhým tunelem ve stromu.

Následně jsme si zahrály na Večerníčka, když jsme vytvářely jeho čepici a zkoušely jeho hluboké úklony při pozdravu „Dobrý večer“ a „Dobrou noc“. Poté děti pomáhaly pošťákovi Patovi s doručováním obrázků. Posledním úkolem bylo nakrmit šaška, jehož velká otevřená pusa se dychtila po balóncích, které děti házely.

Za svou šikovnost si každé dítko odneslo frkačku, sešit, balónek a drobný dáreček, který pro tuto událost věnovala paní Padalíková. Velký dík patří také Hance Vaškové za pomoc při organizaci a Františku Kroutilovi za administrativní podporu.

Za Telnické Sluníčko Dominika Králová

 


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.