Den pro rodinu

Přiblížil se konec prázdnin a s ním i tradiční akce Telnického Sluníčka – Den pro rodinu.

V neděli 28. srpna se začalo postupně zaplňovat sokolské hřiště dětmi a dospělými různého věku, sešlo se více než 200 lidí z Telnice a okolí.

Všichni si mohli vyzkoušet tvoření v některé z výtvarných dílniček rozsetých po prostoru kolem hřiště. Postupně vznikala různá umělecká díla – látkové ubrousky s barevným potiskem z brambor, zvířátka a postavičky ze šišek, zvířátka nebo obrázky z ovčí vlny, skřítkové z filcu, ježkové jehelníčky, výrobky pletené z pedigu, kožené řemínky a přívěsky, puzzle a kameny zdobené ubrouskovou technikou. Nejmenší, jejichž ručičky ještě jemnější tvoření nezvládnou, se vydováděly na dětském hřišti – v plastovém domečku, na písku, tříkolkách, autech a odrážedlech. Velký zájem byl o dílnu mistrů kovářů. Děti využily jedinečnou příležitost, nadšeně rozklepávaly kladivem horký kov a pod odborným dohledem vytvářely podkovy. Stále obsazené bylo i lanové minicentrum. Vždyť kdo by nechtěl dokázat svoji odvahu a pustit se na laně vstříc výškám? A co teprve rychlý sjezd dolů…

 

V 17h čekalo všechny výtvarníky a horolezce netradiční vystoupení orientální tanečnice Sízy. Přivezla si s sebou pomocníka – osmikilogramovou hadí samičku hroznýše Princeznu. Ta se při hudbě vlnila kolem jejího těla a  div divoucí – stala se miláčkem publika. Svědčí o tom zájem dětí pohladit si hada po skončení vystoupení.

Zvláště kluci mohli obdivovat a třeba se i nechat inspirovat ukázkou letu vlastnoručně vyrobeného modelu letadla Martina Sobotky.

 

K chuti přišly grilované pochoutky mistra Seňora. Poslední nedělní prázdninové odpoledne zakončili tatínkové fotbalovým utkáním.

 

Tato akce by nikdy nevznikla bez pomoci nadšenců, kteří obětavě věnovali své nedělní odpoledne dětem a telnickým rodinám. Vážíme si jejich pomoci, a proto jim chceme  jmenovitě poděkovat: zdatným a vtipným mistrům kovářům Ivoši Lorenzovi a Radku Michnovi, kteří v potu tváře měnili železo v podkůvky a hřebíky až do tmy, dále pak děkujeme všem šikovným pomocníkům na jednotlivých stanovištích dílniček –

 

Vlaďce Sobotkové za pomoc při tvorbě kožených náramků a přívěsků,

Bohumile Mutlové  a Mirce Pokorné za výrobu filcových jehelníčků a skřítků,

Sestrám Rožnovským  pod vedením nejstarší Johany za pletení z pedigu,

Lucce Králové a Martině Adámkové za dekorování bavlněných deček pomocí bramborových razítek,

Hance Jahodové, Katce Jahodové a Pavle Jamborové za  zdobení kamenů  pomocí ubrouskové techniky,

Ivetě Křížové za krásné šiškové panáčky,

Lucce Sobotkové za nápady a jemné tvoření z vlny, při kterém jí skvěle pomáhala Lucka Jahodová,

Veronice Klesalové za malování na obličej a fotografování,

Dorotce Vybíralové, Hanči Páralové a Verči Zapletalové za pomoc při výzdobě areálu            a nafukování balónků.

 Děkujeme i Pavlovi Starému ze Žatčan, který obětavě zapůjčil vybavení na lanové minicentrum, jakož i všem silným chlapům, kteří celé odpoledne vytahovali děti na lanech     do koruny stromu. Větší bicepsy po tomto odpoledni určitě postřehnete právě u Pavla Starého,  Štefana Chovance, Jaromíra Popely, Františka Kroutila,Petra Gabrhela a Michala Herolda. Zvláštní poděkování patří Viktorii Sekaninové, která zachránila vystoupení orientální tanečnice tím, že akčně přestěhovala  jejich hifi věž z obýváku na Sokolovnu ve chvíli, kdy CD přehrávač organizátorů začal stávkovat…

 Děkujeme celému týmu mistra Seňora a Pepu Motalovi za zajištění  občerstvení přizpůsobeného dětem. Děkujeme Sokolům, že jsme mohli využívat jejich prostory a nakonec  i obci Telnice za  finanční podporu. Bez party takto nadšených lidí bychom si příjemnou poslední prázdninovou neděli nemohli s dětmi užít.

 

 

Za Telnické Sluníčko Marie Gabrhelová, Hana Kroutilová a Pavla Chovancová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.